“МайбутнЄ” та НБУ провели міжнародний круглий стіл на тему фінтеху

Журнал “МайбутнЄ” за підтримки НБУ провів міжнародний круглий стіл для учасників українського високотехнологічного ринку фінансів (фінтеху). Ми обговорили структуру ринку, бізнес-середовище, стримуючі фактори розвитку і перспективи. Послухали досвід Канади, Ізраїлю та Дубаї. Висновок: фінтех є, він тільки розвивається в Україні, але ми маємо про нього говорити не в майбутньому часі, а в теперішньому. І нас, до речі в цьому підбадьорили міжнародні гості. Зокрема, оптимізму нам має додавати той факт, що рівень освіченості в Україні – на рівні 99%! І ми – інтеллектуальна країна. Також ми ввели у фінансовий лексикон термін “іншуртех” і маємо намір його розвивати, посилюючі синергію між різними секторами фінансової індустрії та підсилюючі міжсекторальні колаборації.

Про важливість подальшого розвитку високотехнологічного фінансового ринку в Україні, як важливого елементу Сashless Еconomy, під час спільного круглого столу центрального банку та журналу “Майбутнє”наголосив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку Сергій Шацький. “Національний банк прагне допомогти українському платіжному ринку стати переважно безготівковим, для цього можуть бути корисними новітні фінансові технології. Тому ми намагаємося підтримувати діалог з ринком, – зазначив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Сергій Шацький. – Зі свого боку ми також вивчаємо рішення, які могли б спростити розрахунки як для громадян, так і для малого та середнього бізнесу. Серед таких технологій – хмарні технології, мобільні платежі, QR-коди для можливої оплати товарів та послуг, рішення на основі технології Blockchain, що має всі шанси довести свою життєздатність у сфері платежів”. Також Сергій Шацький зауважив, що важливим критерієм успішної реалізації фінансових стартапів є чітке розуміння того, хто є клієнтом майбутнього продукту. Разом з тим треба масштабувати ті технологічні рішення, які отримають популярність на ринку та будуть затребуваними. На сьогодні особливу увагу слід приділити недорогим технологічним рішенням для здійснення мікроплатежів.

Водночас представник центрального банку наголосив, що НБУ також підтримує якнайскоріше прийняття Верховною Радою України законопроекту № 4117 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків”. Ціллю зазначеного законопроекту є забезпечення суттєвого зниження витрат на придбання та обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), що дасть змогу з найменшими витратами для підприємців і держави здійснювати фіскалізацію всіх наявних операцій, пов’язаних із прийманням готівкових коштів або їх аналогів для оплати товарів та послуг. “Упровадження норм цього законопроекту дасть змогу підприємцям зменшити накладні витрати та спростити процес приймання платежів шляхом використання як фіскальних терміналів таких пристроїв широкого вжитку, як планшети, смартфони, ноутбуки та комп’ютери”, – зазначив Сергій Шацький. Окремо учасники дискусії зазначили, що впровадження пілотного проекту Національного банку щодо дистанційної ідентифікації громадян та юридичних осіб за допомогою BankID є правильним рішенням у цьому напрямі.

У дискусії брали участь іноземні експерти, представники профільних фінансових асоціацій, консалтингових компаній, юристи, представники вітчизняної сфери фінансових технологій та інноваційних компаній класичної фінансової індустрії.

Офіційний реліз НБУ

Подробиці дискусії – у жовтневому випуску журналу.

Фото Влад Коваленко та Арт-студія івентів “Синий кит”

 

 

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: