Рецепты финансового успеха от детей

B прошлом году журнал «МайбутнЄ» в партнерстве со школой финансовой грамотности для детей «Азбука Денег» запустил новую рубрику «Устами ребенка». В ней мы решили публиковать ответы детей «До обу­чения» и «После обучения» на три вопроса, связанные с пониманием финансовых основ. Мы очень рады, что за этот год не только наше издание обратило внимание на эту тему, но еще и сама Школа финграмотности получила толчок к развитию. Редакция обратилась с вопросом, как отдать на курс ребенка, и получила ответ, что записываться нужно за полгода. Считаем это успехом. И пусть даже спрос немного опережает предложение, налицо желание родителей обучать финансовой грамотности своих детей. И это показывает отличные перспективы для роста финансового благосостояния в нашей  стране. И еще мы поздравляем «Азбука Денег» с масштабированием проекта. Теперь школа представлена в Харькове, Киеве и недавно открылась во Львове.

3 ситуации

1. Родители могут, но не дают детям карманные деньги. Объясни родителям, почему важно давать карманные деньги детям

2. Не все взрослые понимают необходимость создания финансовой подушки безопасности. Объясни, почему это важно

3. Что должен делать взрослый, чтобы больше зарабатывать? Дай несколько советов

#02_2016___Данило Гришко_82Данило Гришко, 11 років

 1. Очень важно, чтобы детям давали карманные деньги, потому что это дает возможность им учиться правильно распоряжаться средствами. Дети, которым дают определенную сумму, постепенно учатся экономить, копить и правильно распределять финансы на свои нужды. Со временем, когда они вырастут, им будет легче планировать свой бюджет и бюджет семьи.
 2. Создание финансовой подушки безопасности важно, т.к. это ваша финансовая страховка. Она вам пригодится в случае потери работы, снижения уровня доходов, потери трудоспособности, непредвиденных затрат и в кризисных ситуациях. Без нее вы будете вынуждены брать в долг, чем еще более ухудшите свое финансовое состояние.
 3. Взрослый может найти дополнительный источник доходов; он должен повышать свой уровень квалификации, чтобы быть более конкурентоспособным; на своей работе он может брать дополнительную нагрузку (например, работать на 1,5 ставки).

#02_2016___Саша Хныкин_84Саша Хныкин, 9 лет

 1. Дітям необхідно давати кишенькові гроші з таких причин:
 • вони вчаться і звикають до відповідальності;
 • привчаються до розподілу і планування власного бюджету;
 • привчаються до самостійності;
 • розуміють матеріальні цінності.
 1. Це важливо, тому що кожен дорослий, який несе відповідальність за людей поряд із ним, повинен забезпечити впевненість у завтрашньому дні, безпеці, фінансовій стабільності, комфорті.
 2. • Розвиватися;
 • навчатися;
 • відповідально ставитися до своїх обов’язків;
 • якісно та ефективно виконувати функціональні обов’язки;
 • розвивати інших працівників;
 • чітко ставити цілі і досягати їх.

#02_2016___Настя Лисенко_81Настя Лисенко, 10 років

 1. Я вважаю, що батьки повинні давати дітям кишенькові гроші, щоб із самого дитинства діти вміли розпоряджатися грошима і розуміти вартість грошей.
 2. Це важливо тому, що може статися щось неочікуване і дуже раптове. Наприклад: зламалися меблі, закрився банк або ще якась проблема. І в такому разі фінансова подушка безпеки дуже допоможе.
 3. В дитинстві він повинен гарно вчитися, так само як і в підлітковому віці. Любити свою роботу та старанно її виконувати. Шукати нові цікаві проекти для вкладання. Вчитися для саморозвитку.

#02_2016___Кульчицька Марта_83Марта Кульчицька, 11 років

 1. Дітям потрібно давати кишенькові гроші, бо тільки в такий спосіб вони дізнаються, яку ціну мають гроші і як тяжко їх заробити. Якщо ви будете давати своїм дітям кишенькові гроші, ви виховаєте в них самостійність та вміння приймати рішення.
 2. Фінансова подушка безпеки потрібна тому, що з народженням дитини витрати зростають, а доходи зменшуються, тому що мама не виходить на роботу. Тоді потрібно використовувати заощадження. А фінансова подушка безпеки – це всі витрати родини за рік.
 3. Щоб більше заробляти, потрібно знайти цікаві способи вирішення проблем інших людей. Щоб це зробити, потрібно всього лиш трішки пофантазувати. Наприклад, ви можете відновлювати старі меблі, можна заробляти на своєму захопленні або стати рухомою рекламою (наклеїти рекламу на свій автомобіль).

#02_2016___Павло Деребера_88Павло Деребера, 13 років

 1. Батьки, ви повинні давати своїм дітям кишенькові гроші, оскільки це дасть змогу їм зрозуміти, що гроші швидко закінчуються, і це навчить дітей економити. Їм потрібно давати конкретну суму щотижня, наприклад: 20 грн., 50 грн. Дитина буде чітко знати, що їй треба, а що – ні, щоб цих грошей вистачило до кінця тижня.
 2. Фінансова подушка безпеки – це фінансовий захист від непередбачених обставин, пов’язаних із фінансовими труднощами. Це важливо, оскільки у разі виникнення будь-якої фінансової проблеми є резервна сума, яка дасть змогу вирішити цю проблему.
 3. Дорослий повинен підійматися по кар’єрній драбині. Він повинен прагнути, мати бажання зробити більше. У нього повинна бути мрія, до якої він йде, і щоб скоріше дійти до мети, він буде намагатися заробити більше. Якщо добре і старанно працювати, тоді можуть дати премію.

#02_2016___Софя Ддух-2_89Софія Дідух, 14 років

 1. Є дві сторони монети. Не даючи грошей діткам, у них згодом виникне комплекс неповноцінності. Заздрість і негативні емоції будуть брати верх над дитиною. Але у наші роки дуже важливо відчувати себе самостійним. За допомогою кишенькових грошей ми розбудимо у собі самостійність, міру витрат і почнемо усвідомлювати, що ми вже зовсім дорослі у своєму колі оточення. Обмежуючи нас і наші обдумані бажання, псуються взаємини, бо дитина думає, що її потреби не важливі для батьків.
 2. За дослідженнями, будь-яка родина може скоротити свої витрати на 10-20% без різкого погіршення статків у сім’ї чи соціального рівня проживання. За допомогою фінансової подушки безпеки ви можете оцінити потребу зі зміни роботи. Більше заощаджуйте, бо глянувши згодом, скільки грошей йде на справді непотрібні речі, стає боляче. Тим паче, у кожного з нас можуть бути несподівані моменти у житті, тому така своєрідна «заначка» потрібна кожному. З нею ви будете захищені – фінансова подушка 100% врятує вас від можливої кризи, звільнення чи «аварії» у житті.
 3. Насамперед йому не завадить зайнятися самоосвітою, самовдосконаленням. Пройти курс цікавих уроків по бізнесу. Також дорослий повинен відчувати час, його цінність. Знайомство з правильними людьми – найкраще, що може бути у цьому становищі. Можливо, найкращий спосіб більше заробляти грошей – розпочати бізнес-кар’єру зі свого хоббі? Його можна зробити добре оплачуваним, цінним. Створити онлайн-блог. Це своєрідна реклама, але вже унікальна. Так до вас приєднається багато відвідувачів. Розпочніть щось кардинально нове.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: